Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi

PRP

PRP ( platelet rich plasma)  pıhtı hücrelerinden zengin kan demektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen,  pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi yenilemekte kullanılır. PRP medikal bir uygulamadır ve sadece uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

PRP UYGULAMASINDA AMAÇ NEDİR?

Dokularımızda onarım süreci, herhangi bir hasar oluştuğunda kanımızdaki pıhtı hücrelerinin bu dokuya toplanmasıyla başlar. PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ile 4 kat fazladır.

PRP İŞLEMİ NASIL UYGULANIR? 

Doktor tarafından hastadan alınan kan santrifüj edilir. Elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Bu işlem ortalama 30 dakika sürmektedir.

PRP UYGULAMASI NERELERDE KULLANILIR?

PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde;

  • Lazer / peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak,
  • Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak,
  • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
  • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek gibi amaçlarla ve yukarıda belirtilen alanlar dışında pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.

PRP UYGULAMASI KAÇ KERE YAPILMALIDIR?

İlk uygulamadan sonra ortaya çıkan parlak sağlıklı görünümün devamı  için ardışık birkaç uygulama yapmak ve genleştirici etkinin yığılmasını sağlamak gerekir.

PRP UYGULAMASI AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

PRP uygulaması enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. Bu uygulamalarda dışarıdan sürülen anestezik kremler acı hissini engeller.

PRP UYGULAMASI ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

PRP uygulmasının uygulanacak bölgeye ve seansa göre fiyatları değişmektedir. Detaylı bilgi için Dentapolitan Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’mizdeki uzman hocalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Canlı vücudunda uzun süre bölünebilen, kendini yenileyen ve aynı zamanda ihtiyaca göre farklılaşarak diğer doku hücrelerine dönüşebilen hücrelere ‘‘kök hücreler’’ denir. Kök hücreleri, tek bir hücreden birden fazla hücre serisine dönüşebilir ve bir dokuyu işlevsel olarak yeniden yapılandırabilir. Kök hücre tedavisi güneş lekelerinde, geniş gözeneklerin kapatılmasında, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurlarında, kesik izlerde, saç dökülmesinde doku yenilemek amaçlı kullanılmaktadır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Uygulama mezoterapi cihazları veya roller vasıtasıyla ciltte oluşan mikro kanallardan, bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına enjekte edilmesi şeklindedir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE PRP AYNI İŞLEM MİDİR?

Hayır. PRP tedavisinde kandan elde edilen plazma cilde farklı yollarla enjekte edilirken, kök hücre tedavisinde, her hücreye dönüşme yeteneği olan kök hücreler, dokulara enjekte edilir.   

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NERELERDE UYGULANIR?

  • Kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede,
  • Saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada,
  • Cilt lekelerini gidermede,
  • Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,
  • Cilt çatlaklarını gidermede,
  • Göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

SEANS SÜRESİ VE SEANS SAYILARI NE KADARDIR?

Kök Hücre Tedavisi ortalama 45 dakikalık süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. İhtiyaca göre seans sayısı 2 ile 6 arasında değişmektedir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

Kök Hücre Tedavisi uygulanacak bölgeye ve seansa göre fiyatları değişmektedir. Detaylı bilgi için Dentapolitan Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’mizdeki uzman hocalarımızla iletişime geçebilirsiniz.