Dentapolitan Ağız Diş Sağlığı Merkezine Hoş Geldiniz, Gülüşünüzü Önemsiyoruz !

Çene Eklemi Kaynaklı Migren Benzeri Ağrılar

Kış aylarında ve özellikle havaların soğuduğu dönemlerde bitmek bilmeyen ağrılardan şikayetçiyseniz. Diş ya da çene eklem probleminiz olabilir. Çoğu zaman bu ağrılar uzmanlar tarafından bile ayırt edilemiyor. Migren ağrısı olarak adlandırılarak migren tedavileri uygulanıyor. Yanlış teşhis ve tedavi sonu gelmeyen ağrılarla yaşamaya mahkum ediyor hastayı.

Soğuk geçen kış günlerinde çene eklemi rahatsızlıkları ardı arkası kesilmeyen baş ve BOYUN ağrılarına sebep oluyor. Soğuk hava normal zamanlarda hissedilmeyen rahatsızlığı tetikliyor.

Halbuki basit bir kontrolle bu ağrılardan tamamen kurtulmak mümkün. Uzmanlar Çene Eklemi ve dişlerde görülen rahatsızlığının mutlaka kontrol edilmesini tavsiye ediyor. İşte onlardan biri de DENTAPOLİTAN DİŞ HASTANELERİ Çene Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Tek. DR.Tek, çene eklemi rahatsızlıklarının tedavisinin çene cerrahları tarafından kapalı cerrahi teknikler ve lazer uygulamalarıyla çok kolay çözüme kavuştuğuna dikkat çekiyor.

DR.Tek, çene eklemi ağrılarının, kulak, boyun, diş, baş ve göz ağrılarına da sebep olduğuNU söyledi. Bu tür şikayeti olan hastaların genellikle, kbb, beyin cerrahisi ya da göz polikliniklerine başvurduğunu, ancak doğru olanın önce bir Çene cerrahisi uzmanına görünmek olduğuna dikkat çekti.