Dentapolitan Ağız Diş Sağlığı Merkezine Hoş Geldiniz, Gülüşünüzü Önemsiyoruz !

Dental İmplant

DENTAL İMPLANT NEDİR

Doğal dişleri değiştirilmesi gereken hastalara en genç gülüşleri vermek için tutkuyla çalışıyoruz.

Doğal Dişleriniz dolgu ile yeniden yapılmayacak şekilde hasar görmüşse veya dişlerinizden biri veya birkaçı eksikse, Dental İmplant ile yüzünüze güçlü ısırma ve konuşma yeteneğinin yanı sıra güzel bir gülümseme kazandırabiliriz. Dental İmplant, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini geri kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen ve titanyumdan yapılan yapay bir diş köküdür. Zamanla bu yapay diş kökü çene ve damak kemiği ile birleşir ve doğal diş köklerine en iyi alternatif olur.

Dental İmplant (Yapay Diş Kökü) ile Eksik Diş Tedavisi

Dental Implant Tedavisi

  • Kalıcı çözüm
  • Geliştirilmiş çiğneme ve konuşma
  • Doğal işlev ve görünüm
  • Geliştirilmiş yüz görünümü
  • Kemik kaybının önlenmesi
  • Özel bakım gerektirmez
  • Çok sağlam ve güvenli
  • Yeme-İçme kısıtlaması yok
  • Değiştirilebilir veya güncellenebilir
Dental İmplant ile Eksik Diş Tedavisi
Öncesi
Dental İmplant ile Eksik Diş Tedavisi
Sonrası

Dental İmplantın Tedavi Süreci Nasıl Seyreder

Genellikle diş çekimlerinde olduğu gibi lokal anestezi uygulanarak uyuşturulur ve cerrahi işlemi uygulanır. Bununla beraber açık ve kapalı yöntem kullanılarak Dental İmplantların uygulaması yapılır. Daha sonra Kemiğe yerleştirilen İmplantlar kırık iyileşmelerinde olduğu gibi kemiğe yapışarak 2-6 ay arasında iyileşmelerini tamamlar. Daha sonra protez aşamasına geçilebilir. Bu aşamada Zirkonyum ve Lamine kaplamalar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü geleneksel kaplama ve köprü protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, aynı zamanda estetik açıdan yüze doğal bir görünüm verir.

Diş İmplantı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dental İmplant pahalı bir tedavi midir ?

Titanyumdan yapılan Dental implant için oldukça yüksek teknolojiye gereksinim duyulmaktadır. Titanyum özelliği itibariyle çene kemiğine uyumlu ve aynı zamanda pahalı olan kıymetli bir metaldir. Diş implant tedavisinde kullanılan tüm malzemeler yurt dışından getirilmektedir. Ucuz implant fiyatları kapsamına ve implant sayısına bağlıdır. Muayene sırasında size yapılması gereken tedavinin içeriği ve maliyeti konusunda net bilgi verilecektir. İmplant tedavisi yapılmadan önce muayene yapılmaktadır.

İmplantların markası önemli midir ?

Evet önemlidir çünkü Kullanılan İmplantlar da diğer ürünlerde olduğu kalite sırasına göre sınıflandırılabilir. Ek olarak ise piyasada merdiven altı olarak tabir ettiğimiz fason üretim İmplantlar da mevcuttur. Bu nedenle İmplant seçimi yaparken dikkat etmeliyiz.

Dental İmplantların iyileşmesi ne kadar sürer ?

Kemiğe yerleştirilen İmplantlar kırık iyileşmelerinde olduğu gibi kemiğe yapışarak 2-6 ay arasında iyileşmelerini tamamlar. Ondan sonra protez aşamasına geçilebilir. Modern Kaplamalar: Geleneksel kaplama ve köprü protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, ek olarak da estetik açıdan yüze doğal bir görünüm verir.

İmplant tedavisinde Kullanılan Kemik Grefti nedir ?

Diş İmplantların başarısı implant çevresindeki kemik miktarıyla doğrudan ilişkilidir. Kemik kaybı çok farklı nedenlere bağlı olarak gelişebilir ancak gelişen teknoloji implant çevresindeki kemik miktarını hastadan aldığımız veya yapay Kemik Greftleri ile arttırabilmemize olanak vermektedir.

Yapılan radyografik tekniklerle operasyon öncesinde Kemik Greft kullanılıp kullanılmayacağı belirlenebilir.

Diş hekimliğinde implant yapımı sırasında kemiğin yetersiz olduğu durumlarda bu bölgeye kemik ekme işlemi uygulanarak kemik seviyesi arttırılmakta ve implant uygulanabilmektedir.

Her hastaya Dental implant uygulanabilir mi ?

Bu durum hastaya göre değişmektedir çünkü Dental İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Çünkü Mevcut kemiğin kalitesi İmplantın başarısını etkileyen faktörlerden biridir. Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. Sonuç olarak Genel sağlık durumu iyi olan herkese implant uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir.