Dentapolitan Ağız Diş Sağlığı Merkezine Hoş Geldiniz, Gülüşünüzü Önemsiyoruz !

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Nedir ?

Pedodonti, Çocuk Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; diş ve diş etleri üzerine yapılan çeşitli işlemler ile kişilerin sağlıklı, estetik görünüme kavuşmasını ve kaybedilmiş fonksiyonların iyileştirilmesini sağlayan tedavilerdir. Estetik diş hekimliği diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renklenmiş dişlerin (Beyazlatma), hassas dişlerin, aralıklı dişlerin(Diestema), travma  görmüş  dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini gerçekleştirir.

Bu tedaviler için Kompozit  beyaz dolgulardan (bon ding uygulamalarından), porselen dolgular (inley-onley), fiber uygulamalarından, beyazlatma yöntemlerinden, lazer teknolojisi ve Lamina uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Estetik Dolgu-Bonding Uygulaması Nedir ?

Çürük, aşınmış, kırılmış dişlerin restorasyonunda  Kompozit (beyaz) dolgu ile diş rengini, boyutunu, formunu değiştirip, düzeltmek için yapılan estetik işlemlerdir. Bon ding uygulamalarını diş dokusunda minimal madde kaybı olduğundan, diş dokusu dostu işlemler olarak ta adlandırabiliriz. Kullandığımız materyal Kompozit dolgu maliyeti düşük renk seçenekleri fazla olduğundan hastalarımız için uygun fiyatta memnun edici sonuçlar doğurmaktadır.

Estetik Dolguların Ömürleri Ne Kadardır ?

Estetik dolguların ömrü, kullanılan Kompozit materyalinin kalitesine, hekimin el yeteneğine ve hastanın ağız hijyen bakımına göre değişmektedir. Estetik dolguların ortalama kullanım süreleri 5 yıldır ancak çok fazla çay, kahve, sigara tüketimi olan kişilerde doğal dişlerden daha hızlı renklenme görülmektedir.

Porselen Lamina mı Estetik Kompozit Dolgu mu ?

İki restorasyon türünün de avantajları, dezavantajlar ve Endikasyonları farklıdır. Hastanın beklentisi, dişlerin durumu ve hastanın maddi durumuna göre Dentapolitan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde diş hekimlerimiz, hastaya en ideal restorasyon seçeneklerini sunacaktır. Porselen Laminalar daha uzun ömürlü ve estetik açıdan daha üstündürler ancak diş yüzeyinde pürüzlendirme yapmak gerekebilir.

Horlama Protezi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular